ZalogujLicznik odwiedzin

DziśDziś73
WczorajWczoraj1277
RazemRazem1748753
Zaproszenia, imprezy, konkursy
Wpisany przez Redakcja   

 

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY RAJD GRANICĄ KARPAT WSCHODNICH I ZACHODNICH

OTWARCIE GRANICY! DARMOWA WYCIECZKA DLA CHĘTNYCH - ZAPEWNIAMY DOJAZD!

19 sierpnia 2017 r. w Prełukach nad Osławą zostanie otwarta granica pomiędzy Karpatami Wschodnimi i Zachodnimi, z tej okazji zostanie zogranizowny rajd z wieloma atrakcjami!

ATRAKCJE NA RAJDZIE:

• Po drodze napadną nas zbójnicy, będziemy musieli wykonać zadania w celu przekroczenia granicy, zaśpiewamy z autentycznymi Romami przy ognisku, a także przesłucha nas patrol CK Armii.
• Ognisko + grochówka + Gra Ceocaching
• Losowanie nagród dla uczestników (20 latarek PETZL Tactika!)

Z Sanok chętnych zabierze autokar (za darmo!) Kaufland 8:30 ul. Lipińskiego (8:40) Zagórz (przy cerkwi) 9:00 - powrót około godziny 18:30

Z okolic Bieszczadzkich jezior zabierze chętnych autokar (za darmo!) Solina 8:30 - Polańczyk 8:45 – Berezka 8:55 - Hoczew 9:05 – Baligród 9:20 - Cisna 9:35

WYMAGANE WCZEŚNIEJSZE ZAPISY TEL. 697075795

GRANICA KARPAT WSCHODNICH I ZACHODNICH

Mało kto wie o tym, że przebiega ona Doliną Osławy aż do Zagórza, a następnie Doliną Sanu, przez Sanok i dalej na północ.

Aby rozpromować tą ciekawostkę geograficzną i uczynić z niej kolejna atrakcję turystyczną regionu Podkarpacki Urząd Marszałkowski opracował nowy szlak turystyczny, na którego otwarcie zaprasza wszystkich miłośników gór, Bieszczadów, przygody i dobrej zabawy. Symboliczne "przejście graniczne" otworzymy w Prełukach, a następnie rajd "Granicami Karpat" wyruszy do Smolnika. Gwarantowana wspaniała zabawa, niezwykłe przygody i cenne nagrody. Szczegóły na plakacie. Trasa bardzo krótka i malownicza - w sam raz dla rodzin z dziećmi.
ZAPRASZAMY!
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZAPISÓW

Akcja ma cel promocyjny Stowarzyszenia linia 102.pl w Przemyślu oraz Stowarzyszenia linia 102.ua we Lwowie. Mamy wspólny cel : "Turystyka linią 102 bez Granic " Oraz udowodnienie, że dzięki SG Polski i SG Ukrainy oraz Urzędów Celnych Ukrainy jaki Żelaźnicy Ukraińskiej, PKP PLK S.A jak i również przy wsparciu Państwowej Administracji Obwodowej we Lwowie - można przekroczyć granicę przez przejście którego nie ma, na mapach Świata i Europy, w Malhowicach -Niżankowicach. Przejechać drezynami turystycznymi linią102.pl - do Stacji Niżankowice, a więć o już 102m dalej.Tym sposobem "przedłużyć drugą parę pociągu Hyundaj relacji Kijów-Lwów-Przemyśl w dniu 24.08.2017 którym przybędą stydenci Uniwersytetu Kolejnictwa ze Lwowa, a powrócą trasą 102.pl przez > Pikulice>Hermanowice> Malhowice> Niżankowice >> Lwów.

 

 

19 sierpnia godz. 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Ponieważ dużo osób pyta, to odpowiadamy. W tych miejscach kupisz kolejne wydania "Podkarpackiej Historii" - jedynego ogólnopolskiego dwumiesięcznika poświęconego przeszłości i tradycji Polski południowo-wschodniej. Spis alfabetyczny wszystkich miejscowości w kraju, gdzie na pewno jesteśmy (chyba, że wykupią . Oczywiście można nabyć również wysyłkowo, a najpewniejszym sposobem jest prenumerata."

http://www.podkarpackahistoria.pl/2016/01/tu-kupisz-podkarpacka-historie/

 

 

 

 

Polecam nasze usługi przewodnickie - cena  od 250 zł netto, od 350 brutto  faktura VAT. Programy wycieczki przygotowuję indywidualnie dla każdej grupy dostosowując je do możliwości finansowych i zainteresowań grupy. Proszę o kontakt telefoniczny 502 320 069 Bieszczady i okolice oferują dla grup zorganizowanych multum atrakcji, wśród nich są: wycieczki górskie, wycieczki po ścieżkach dydaktycznych, spacery po górskich dolinach, miejscach cennych przyrodniczo, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe  i na pontonach, jazda konna pod okiem instruktora, bryczki, wozy traperskie, prelekcje, pokazy filmów przyrodniczych, diaporam,  warsztaty przyrodnicze, warsztaty kulturowe, warsztaty fotografii przyrodniczej, pokazy ptaków drapieżnych, wizyty w wielu ciekawych miejscach np. hangary na szybowisku w Bezmiechowej, bacówkach z serami Bacówka Nikosa 504 750 254, zwiedzanie muzeów,  galerii, cerkwi i dawnych cerkwi,  ruin, "zaliczanie" punktów widokowych, nawiedzanie sanktuariów, izby pamięci prymasa Wyszyńskiego, spacer po udostępnionych turystycznie rezerwatach, rejsy statkiem  po Jeziorze Solińskim, żaglowanie po Jeziorze Solińskim spotkania z naukowcami, ludźmi kultury, artystami itd. np. przy ognisku, zakup ziół i przypraw u Adama (Numer telefonu do Adama 723 652 669, towar można zamówić drogą pocztową.) itp. Koszt obiadu to w przypadku grup młodzieżowych jest od 15 zł do 25 zł. W tym roku mamy bardzo rozwiniętą ofertę edukacyjną na którą składają się warsztaty i prelekcje: kulturowe, przyrodnicze, związane ze starymi rzemiosłami, fotografii przyrodniczej itd. Cena od 800 zł/grupa warsztaty przyrodniczo-fotograficzne, od 12 zł/os warsztaty pieczenia chleba i proziaków, robienia masła i smażenie konfitur.


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...........................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..........